09222020سه شنبه
Last updateشنبه, 06 می 3882 2pm
کد خبر: ۹۸۰۴۲۱3931

دعای پر فیض ندبه در شوش برگزار شد

تهیه و تنظیم ـ عباس کرم الهی

همزمان با سالروز حمله به مسجد گوهرشاد و کشتار مردم به دستور رضا خان و روز عفاف و حجاب ، ساعت 6:45 روز جمعه 21 تیرماه 1398 به همت مجمع الذاکرین ، دعای پر فیض ندبه در نمازخانه ی بقعه ی امامزاده عبدالله بن علی(ع) و دعبل خزاعی برگزار شد .

به گزارش شوش نیوز ، دعای ندبه هر هفته به نیت برخی از شهدا و اموات حاضر برگزار می شود و این هفته به نیت « شهید عباس نادری ـ شهید مظفر کله ـ شهید عباس احسانی فر و شهید ناجی آل کثیر» توسط « کربلایی میرولی معتمد ـ یاسین و یاسر سواری ـ محمد لالوند و....» از مداحان اهل بیت(ع) برگزار شد .


این هفته به سراغ محمد لالوند جوانی جوانی 20 ساله و از سربازان ولایت رفته تا ایشان را به ولایتمداران شهرستان شوش معرفی کنیم .

وی متولد 25 فروردین 1378 و دارای مدرک تحصیلی دیپلم است که در حال حاضر بعد از معجزه ای که برای ایشان پیش آمد و مجددا در محافل مذهبی حضور یافته قصد دارد تحصیلات خود را ادامه دهد .


محمد لالوند  از سن 9 سالگی یعنی 11سال پیش  توسط پدرش به مجمع الذاکرین معرفی شود و وقتی که ملاغلامعلی محول و حاج عبدالرحیم انصاری با صدای زیبای ایشان آشنا شدند بعد از آموزش های لازم وی را به جمع ذاکرین این مجمع افزودند . وی تاکنون به جز مجمع الذاکرین در هیچ هیئت ، مسجد و یا حسینه ای مداحی نداشته و تصمیم دارد تا زمانی که خداوند به او یاری بدهد در همین مجمع الذاکرین به قرائت قرآن و دعای ندبه ادامه دهد .


لالوند بر این عقیده ثابت و استوار است که دعای ندبه هم به زندگی آرامش می دهد و هم معجزه دارد ، چون در سال 1397 تا آستانه ی نابینایی کامل پیش رفت به طوری که  مردم ولایتمدار شهرستان شوش و خصوصا بسیجیان و سپاهیان به عیادتش رفتند اما  الان در جمع ذاکرین آقا امام زمان(عج) مشغول به قرائت دعای ندبه می باشد .


وی خطاب به جوانان ضمن اشاره به حَدیث مَنْ مات گفت : پیامبر اکرم می فرماید : « مَنْ ماتَ وَ لَمْ یعْرِفْ إمامَ زَمانِهِ مَاتَ مِیتَةً جَاهِلِیة ///هر فردی که بمیرد در حالی که امام زمانش را نشناسد، به مرگ جاهلی مرده است» و یا از امام صادق(ع) درباره ی گفتار پیامبر اسلام(ص) می فرماید : «مَنْ مَاتَ وَ لَیسَ لَهُ إِمَامٌ فَمِیتَتُهُ مِیتَةٌ جَاهِلِیةٌ /// هر فردی که بمیرد در حالی که امامی نداشته باشد، مرگش، مرگ جاهلی است» از امام صادق(ع) پرسیدند  آیا مقصود مردن در حالت کفر است؟ امام صادق(ع) فرمود: «مردن در حالت گمراهی است.» ؛ لذا  هر که در این زمان هم بمیرد و او را پیشوائی نباشد، مرگش، مرگ جاهلیت است.پس جوانان ما در مراسم دعای ندبه  شرکت کنند تا قبل از مرگ امام زمان خود را شناخته باشند.


محمد لالوند در پایان خطاب به مسئولین یادآور شد : حضور شما در چنین مراسماتی باعث همدلی ، مودت و ارتباط هر چه بیشتر و بهتر بین مردم و مسئولین هستند ، شما امتحان کنید و چند هفته در مراسم دعانی ندبه شرکت کنید و نتیجه مثبت آن را در بین مردم ببینید ، وقتی مسئولین دوشادوش مردم باشند سخت ترین مشکلات  هم نمی تواند مقاومت و پایداری آنها را متزلزل نماید ؛ البته  اگر هم تاکنون نیامده اند  خوشبختانه مردم چون خود را سربازان ولایت و امام زمان می دانند و گوش به حرف نایب امام زمان(عج) یعنی مقام معظم رهبری می دهند هیچ گزندی به ایران اسلامی وارد نمی شود .

 

شایان ذکر است  پس از قرائت دعای ندبه به مناسبت  ولادت با سعادت حضرت امام رضا(ع) و دهه ی کرامت  مراسمی جشن با شکوهی با مولودخوانی « یاسین سواری ـ ملا صفر بیاتیانی ـ سید کاظم موسوی  و.... » برگزار شد .


 

Bingo sites http://gbetting.co.uk/bingo with sign up bonuses

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی شوش نیوز می باشد. تهیه و طراحی : 0171 هاست