06042020پنج شنبه
Last updateشنبه, 06 می 3882 2pm
کد خبر: ۹۸۰۵۲۰3986

مراسم معنوی دعای پرفیض و معنوی عرفه ی امام حسین(ع)در شوش برگزار شد

تهیه و تنظیم ـ عباس کرم الهی

ساعت 18:15 روز یکشنبه 20 مرداد1398 ، همزمان با نهم ذی الحجه1440 هجری قمری ، مراسم پرفیض و معنوی قرائت دعای عرفه ی امام حسین(ع) به همت اداره ی اوقاف و امور خیریه ، سپاه ناحیه ی شوش ، مرکز فرهنگی ، قرآنی افق ، هیئت رزمندگان ، شهرداری و اداره ی تبلیغات با نوای حجت الاسلام علی امیری و کربلایی رضا جولا در آستان مقدس دانیال نبی(ع) برگزار شد.

به گزارش شوش نیوز ؛  در روز عرفه که روز آغازین مناسک حج است، حج گزاران در صحرای عرفات گرد هم جمع شده و ضمن دعا و استغفار، شکرگزار درگاه احدیت بابت توفیق حضور در مراسم حج ابراهیمی می‌شوند.

در منابع روائی و کتاب‌های دعا، اعمالی برای این روز بر شمرده‌اند که برخی از آن‌ها عبارتند از: غسل، صدقه‌دادن، روزه گرفتن و دعا و استغفار که در میان ادعیه، دعای عرفه امام حسین(ع) بسیار توصیه شده است.


 روز عرفه از ایام باشکوه و عظیم است. روزی است که در‌های آسمان را برای پذیرش تضرع‌های عاشقانه‌ بندگان ذات اقدس اله می‌گشایند و باز هم آن فاعل بالعشق خواهان بازگشت اشرف مخلوقاتش به بارگاه امن‌اش است . آری باز هم فرصت برای بازگشت انسان به اصل و جایگاه اعلی اولیه‌اش را فراهم می‌کنند، چقدر بزرگوارند و بزرگوارانه رفتار می‌کنند. چقدر ظلم کردیم! چقدر نادیده گرفتیم آن همه رحمت را! ولی باز هم می‌خوانندمان، دعوتمان می‌کنند و می‌خواهند همچو شب قدر به ارزش و منزلت خود نائل شویم. آری روز عرفه، روزی است که حق تعالی بندگان خویش را به عبادت و اطاعت خود دعوت کرده و از آن سوی سفره جود خود را برای آنها گسترانیده است.


 

شیطان را در این روز در غل و زنجیر می‌کشد و باز هم زمینه پیروزی انسان را بر نفس فراهم می‌کند. امام صادق (ع) فرموده‌اند: اگر شخص گناه‌کاری نتواند در شب‌های قدر خود از قدر و منزلت خود به نحو احسنت استفاده کند و بهره گیرد، می‌تواند در این روز از امتیازات برخورداری از رحمت الهی برخوردار شود.

 

این دعای پرفیض و معنوی همچنین در نمازخانه ی بقعه ی امامزاده عبدالله بن علی (ع) و دعبل خزاعی با نوایکربلایی عمران محمدی برگزار شد .


 

علاوه بر آن ؛ جمعی از بسیجیان ورزشکار کانون بسیج ورزشکاران سپاه ناحیه ی شوش و گردان شهید احمد حیاری با حضور در دو کوهه ، در جمع رزمندگان  گردان تخریب سپاه  محمدرسوالله(ص) تهران و تیپ حضرت مهدی(عج) آیین  دعای پرفیض عرفه را برگزار نمودند .


Bingo sites http://gbetting.co.uk/bingo with sign up bonuses

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی شوش نیوز می باشد. تهیه و طراحی : 0171 هاست