11272020جمعه
Last updateشنبه, 06 می 3882 2pm

بدحجابی همچون موریانه در جامعه پیش رفت تا به بی حجابی رسید

به قلم ـ عباس کرم الهی

امروز پنجشنبه ساعت 20:30 از میدان شهدای هفتم تیر به طرف خیابان دکتر شریعتی(چهاردستگاه) عبور می کردم که چهار دختر در رنج سنی 16 تا 25 ساله ، علاوه بر بی حجابی ، حیا را خورده و آبرو را قی کرده بودند .


گرداب شوش(قسمت هفدهم ـ اقتصاد)

به قلم ـ استاد جعفر دیناروند

شوش با بعد اقتصادی بیشترین نظر  را به خود معطوف داشت.طمع کاوشگران برای یافتن انواعی از طلاها و سکه های قدیمی و نیز الواح ارزشمند به امید فروش و درآمد زایی ابتدایی ترین راه برای ورود به شوش جدید گردید.

گرداب شوش ـ قسمت های 21 و 22 (تئوری و عمل )

به قلم استاد جعفر دیناروند

بیست قسمت از مقاله ی گرداب شوش در پایگاه خبری تحلیلی شوش نیوز حدود دو ماه پیش  به صورت هفتگی منتشر شده بود ولی بنا به تقاضای نویسنده   انتشار قسمت های بعدی این مقاله متوقف شد و با توجه به تقاضای جمعی از شهروندان برای انتشار دنباله ی این مقاله از نویسنده اجازه گرفتیم تا گرداب شوش را تکمیل نماییم .

گرداب شوش(قسمت شانزدهم ـ ریاست)

به قلم ـ استاد جعفر دیناروند

در شوش مسئله ی تسلط افراد بر منصب ها و مقام ها به صورت های مختلفی مطرح بود.در قدیم انواع شیخ ها،خان ها،کدخدایان و نیز بزرگان طوایف بر جمعی ریاست می کردند و البته که هنوز آثاری از آن پا برجاست.

گرداب شوش(قسمت بیستم ـ خرد و اندیشه)

به قلم ـ استاد جعفر دیناروند

خرد و اندیشه توانایی های خاص آدمی اند.با استفاده از چنین قابلیت هایی می توان انواع مشکلات را حل کرد و راه را برای رشد و ترقی هموار نمود.این به عنوان مهم ترین داده برای نوع بشر مطرح است.

گرداب شوش(قسمت پانزدهم ـ خشونت )

به قلم ـ استاد جعفر دیناروند

عشایری بر آن حاکم است که می تواند رفتارهای آن را شکل دهد.شهرنشینی در آن تابع تفکرات عشیره ای است و انواع کردارها از همین منبع سرچشمه می گیرند.این مهم فقط شامل خواص نمی شود که انواعی از انسان ها را در برمی گیرد.

گرداب شوش(قسمت نوزدهم ـ پیروی)

به قلم ـ استاد جعفر دیناروند

ماهیت تشکیل شوش نشان دهنده ی زندگی روستایی است.شهری که فقط نام آن را دارد اما تفکرات و اندیشه های سنتی و انواع رسومات برجای مانده از عصر حجر را نیز با خود داراست.شوش با ورود انواع روستاییان تشکیل گردید. 

گرداب شوش(قسمت هیجدهم ـ سیاست)

به قلم ـ استاد جعفر دیناروند

شوش در رابطه با سیاست دارای دو شکل کلی است.ابتدا سیاست قبل از پیروزی انقلاب که معمولا تا سال پنجاه و شش در سکوت بود و دوم بعد از انقلاب که آن نیز دارای ویژگی های خاصی است.

گرداب شوش(قسمت سیزدهم ـ مرگ )

به قلم ـ استاد جعفر دیناروند

شاید برای بسیاری مرگ پایان زندگی نباشد.دنیایی زودگذر و رفتن به دنیایی دیگر  که بسیار متفاوت با دنیای امروز است.مرگ نیز در برهه ای از مطالعات قرار می گیرد و جسم در زمین دفن و به یاد آن مراسمی تدارک دیده می شود.


Bingo sites http://gbetting.co.uk/bingo with sign up bonuses

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی شوش نیوز می باشد. تهیه و طراحی : 0171 هاست